برنامه ریزی کنکور ۹۷

نحوه برنامه ریزی کنکور ۹۷

برنامه ریزی کنکور 97
برنامه ریزی کنکور ۹۷

بدون شک یکی از بزرگترین دغدغه هایی که ذهن دانش آموزان  را در دوران تحصیل درگیر می کند دغدغه قبولی در کنکور می باشد که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان به این خاطر که ممکن است یک ، دو و یا چند سال برای کسب رتبه قبولی در کنکور تلاش کنند و منتظر بمانند از کنکور به عنوان یک آرزو و یا هدف سرعت گیر یاد می کنند و حتی ممکن است بسیاری از آنها در همان سال اولی که در آزمون شرکت می کنند و موفق به کسب رتبه قبولی نمی شوند انگیزه خود را از دست بدهند و ادامه راه را با بی انگیزگی و یا نا امیدی طی کنند.

اما ما به شما ثابت می کنیم که کنکور در مقابل اراده و تلاش شما داوطلبان بسیار حقیر است و کسب رتبه قبولی در کنکور در صورت داشتن برنامه ای منسجم و اصولی به راحتی امکان پذیر خواهد بود حتی برای آن دسته از داوطلبانی که در دوران تحصیل خود نمرات قابل قبولی کسب نکرده اند.بنابراین قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم همه ی افکار منفی را از خودتان دور کنید و با انگیزه و اراده کامل به مطالعه این مقاله که تکنیک های موفقیت را در آن ارائه داده ایم بپردازید و پس از مطالعه این مقاله ضمن بکارگیری راهکارهایی که ارائه خواهیم داد، خود را بر روی صندلی در رشته و دانشگاه مورد علاقه تان تصور کنید.

تعیین هدف در برنامه ریزی کنکور ۹۷

در ابتدا شما داوطلبان باید از خودتان بپرسید که هدفتان از تحصیل چیست؟ و برای رسیدن به خواسته هایتان حاضرید چه سختی هایی را تحمل کنید؟ اگر هدفتان از تحصیل و ورود به دانشگاه صرفا دریافت مدرک دانشگاهی باشد باید بگوییم که بهتر است دیدگاهتان را تغییر دهید به این خاطر که حتی در این صورت هم شما می بایست چهار سال از عمرتان را صرف تحصیل در رشته ای کنید که ممکن است به آن علاقه ای نداشته باشید که این مسئله در طول زمان بسیار برایتان آزار دهنده خواهد بود. بنابراین شما داوطلبان می بایست هدف از انتخاب رشته دانشگاهی مورد نظرتان را در جهت یافتن شغل متناسب با آن مشخص کنید که پس از دریافت مدرک دانشگاهی بتوانید از آموخته های خود در جهت کسب درآمد نیز استفاده نمایید.

شیوه های صحیح کنکوری خواندن 

خب پس از تعیین هدف قطعا این سوال برایتان بوجود خواهد آمد که چگونه و طبق چه اصولی به مطالعه کنکور بپردازیم؟باید بگوییم که عجله نکنید! ما به شما داوطلبان مرحله به مرحله نحوه صحیح کنکوری خواندن را در این مقاله آموزش خواهیم داد.البته قبل از آموزش نحوه مطالعه لازم است بدانید که کنکوری خواندن زمین تا آسمان با شیوه ای که شما داوطلبان در مدرسه خودتان را برای امتحانات آماده می کردید کاملا متفاوت است به این دلیل که امتحاناتی که در مدرسه برگزار می شود ماهیتی تشریحی دارد و شما دانش آموزان در اینگونه امتحانات از جزئی خواندن مطالب کاملا غافل می شوید و مطالب را به صورت کلی به خاطر می سپارید.

اما مطلع باشید که این شیوه برای قبولی در آزمون کنکور موثر نخواهد بود و شما داوطلبان برای قبولی در آزمون کنکور حتی از حاشیه ها و پاورقی های کتاب هم نباید غافل شوید.مرحله بعدی تمرکز و تسلط کامل بر روی کتاب های درسی تان خواهد بود که متاسفانه بسیاری از داوطلبان پیش از کسب تسلط بر روی مطالب کتاب به سراغ کتاب ها و منابع کمک آموزشی می روند که این هم از اشتباهات رایجی است داوطلبان مرتکب می شوند. بنابراین به نکاتی که در قسمت زیر اشاره می کنیم توجه داشته باشید :

۱-برای مطالعه کنکور از دروس مورد علاقه تان شروع کنید تا با انرژی و انگیزه بیشتر طبق برنامه ریزی خود پیش بروید.

۲- بپیشنهاد می کنیم یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی ۲ الی ۲ ساعت و نیم و برای درس عمومی ۱ الی ۱ ساعت و نیم است.

۳- بهتر است درس‌های سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را خوب بخاطر بسپارید.

۴- برای هر یک ساعت مطالعه ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به خودتان استراحت دهید.

۵- برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن و برای هر درس عمومی ۲۴ ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.

۶-از یادداشت‌ برداری و نکته‌ برداری هر مطلب و مرور آخر شب نیز غافل نشوید.

تاثیر منابع کمک آموزشی در برنامه ریزی کنکور ۹۷

بدون شک تمامی شما داوطلبان کنکوری شاهد فروش منابع کنکوری در برند های مختلف در کتابخانه ها هستیدکه متاسفانه بسیاری از داوطلبان هم تخصص خاصی در تهیه و جمع آموری منابع مختلف دارند اما توجه داشته باشید که انتخاب منابع کمک آموزشی هم اصول خودش را دارد .استفاده از منابع کنکوری برای آشنایی با سوالات کنکوری و تسلط بیشتر بر روی تست زنی راهکار مفیدی خواهد بود اما مفیدتر از آن دقت در تهیه منابع کمک آموزشی است که مطالعه آن ها بتواند به موفقیت هر چه بیشتر شما داوطلبان کمک کند.بنابراین سعی کنید منابع پرتکرار و معتبر را برای مطالعه تهیه کنید.

آیا در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم ؟

با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب علاوه بر کسب آمادگی بیشتر برای شرکت در جلسه کنکور، خودتان را در فضای کنکوری قرار می دهید و با این کار با تسلط بیشتری در جلسه کنکور حاضر خواهید بود.به علاوه این که شرکت در آزمون های آزمایشی به دلیل تشابه به سوالات کنکور فرصت مناسبی است که پس از مطالعه و انجام تست های فراوان خودتان را به چالش بکشید و بر روی نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید.بنابراین از تاثیر مثبت آزمون های آزمایشی غافل نشوید و با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب اطلاعات خودتان را ارزیابی کنید و تنها به مطالعه ی کتاب درسی و منابع کمک آموزشی وتست زنی اکتفا نکنید.

 بهترین آزمون های آزمایشی کدام اند؟

ما به شما داوطلبان چندین نمونه از آزمون های آزمایشی موسسات مختلف را معرفی خواهیم کرد که با آشنایی بیشتری اقدام به تصمیم گیری نمایید:

آزمون های آزمایشی گاج : استاندارد بودن سوالات آزمون ها ،تشابه سوالات دروس عمومی آزمون های آزمایشی گاج با سوالاتتتت کنکور سراسری، هزینه ارزان تر شرکتت در آزمون های آزمایشی گاج گزینه خوبی خواهد بود.

آزمون های آزمایشی گزینه دو : طراحی سوالات نزدیک تر به کنکور در دروس عمومی و تخصصی از ویژگی مثبت این موسسه است و جامعه آماری پایین، عدم دسترسی شهرستان ها و مناطق محروم به این آزمون ها، فاصله سه هفته ای بین آزمون ها هم از ویژگی های منفی این موسسه محسوب خواهد شد.

آزمون های آزمایشی قلمچی : جامعه آماری بالای این آزمون ها سبب می شود دانش آموزان درک درست تری نسبت به وضعیت خود در مقابل سایر داوطلبان داشته باشند اشاره کرد.اما هزینه ی بالا ی ثبت نام و متفاوت بودن و سلیقه ای بودن سطح سوالات این آزمون ها به دلیل طراحی سوالات توسط نفرات برتر کنکور سال های قبل هم از ایرادات این آزمون ها می باشد.

آزمون های آزمایشی تعاونی سنجش: از ویژگی های مثبت آزمون های آزمایشی سنجش اختصاص دادن بالاترین جامعه آماری در فصل جمع بندی است که دلیل آن شباهت سوالات دروس عمومی به سوالات کنکور است. اما از معایب این آزمون ها می توانیم به تطابق کمتر سوالات دروس اختصاصی با سوالات کنکور به ویژه درس شیمی اشاره کنیم.بنابراین پیشنهاد می کنیم در آزمون های فصل جمع بندی این موسسه شرکت کنید.

منبع: برنامه ریزی کنکور ۹۷

مشاوره تحصیلی – ایران مشاوره – نتایج آزمون تیزهوشان ۹۶ – ۹۷ – انتخاب رشته کنکور انسانی 96 – انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 – انتخاب رشته کنکور سراسری 96 – انتخاب رشته دکتری ۹۶ – تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ – تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ – تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ – انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۶ – کارنامه و رتبه قبولی رشته پزشکی سراسری ۹۵ – ۹۶ – کارنامه و رتبه قبولی رشته مامایی سراسری ۹۵ – ۹۶ – کارنامه و رتبه قبولی رشته دندانپزشکی سراسری ۹۵ – ۹۶ – انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ –

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *